Фото: Кримська солідарність

У Росії незаконно засудили трьох кримських татар

У Росії незаконно відправили до в'язниці трьох кримських татар. Їх визнали винними в причетності до релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Зазначається, що російський Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив незаконний вирок кримським татарам — Олександру Сізікову, Аліму Суф'янову та Сейрану Хайрединову.

Відтак, Олександра Сізікова, який має інвалідність І групи по зору, приговорили до 17 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у в’язниці. Після звільнення суддя призначив йому півтора року обмеження волі, поклавши на нього обов’язки не відвідувати публічних заходів та зібрань.

засуджений Олександр Сізіков

Фото: Кримська солідарність

Аліму Суф'янову та Сейрану Хайрединову суд призначив по 12 років колонії суворого режиму. Перші чотири роки вони також відбуватимуть у в'язниці, а потім кожен з них — по року обмеження волі.

"Незаконні "вироки" кримським татарам за політично мотивованими справами є черговим доказом системних репресій Росії стосовно представників корінного народу Кримського півострова. В такий спосіб агресор намагається залякати й придушити будь-які нелояльні громадянські рухи та ініціативи в тимчасово окупованому Криму", — сказав Лубінець.

Лубінець закликав світову спільноту відреагувати на чергове ганебне судилище, та посилити тиск на Росію, зокрема, санкційний, задля звільнення кримських політв’язнів і всіх незаконно утримуваних громадян України.

Нагадаємо, громадян Росії, які незаконно приїхали до Криму після 2014-го року, примусово видворятимуть. Рішення ухвалюватимуть не колективно, а індивідуально щодо кожної особи. 

Також секретар Ради безпеки й оборони України Олексій Данілов вважає, що російські загарбники навряд чи віддадуть окупований Крим без бою. Проте Збройні сили України знайдуть спосіб, щоб повернути півострів під свій контроль.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 17.05.2023 17:57