Фото: if.gov.ua

В Україні не виявили побічних дій після щеплення вакциною AstraZeneca та Pfizer, — Кузін

Міністерство охорони здоров’я України не зафіксувало несприятливих наслідків для здоров’я пацієнтів, щеплених від COVID-19 вакциною AstraZeneca та Pfizer.

Таку заяву зробив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі телемарафону.

"Ми, як і будь-яка країна Європейського Союзу, моніторимо всі несприятливі події після імунізації — від почервоніння місця введення, підвищення температури до потенційних інших наслідків. Станом на сьогодні в Україні не зареєстрували будь-яких випадків, пов'язаних із застосуванням як вакцини AstraZeneca, так Pfizer", — зазначив він.

Кузін пояснив, що в інструкціях до застосування вакцин вказується, що з "невеликими рівнями ймовірності, один на мільйон, один на десять мільйонів", можуть фіксуватися важкі анафілактичні реакції у тих чи інших пацієнтів.

"Цей відсоток вкрай низький і для застосування вакцини припустимий. Але разом із тим саме для цього і на кожному пункті вакцинації облаштовується спеціальна аптечка, фахівці проходять навчання з надання домедичної допомоги. Але в Україні таких випадків не зареєстровано", — заявив головний санітарний лікар.

AstraZeneca відкликає свою вакцину від COVID-19 по всьому світу: що про це відомо

Компанія AstraZeneca 7 травня заявила про відкликання своєї вакцини проти COVID-19 у всьому світі. Фармацевтична компанія стверджує, що її вакцину вилучено з ринкових причин і що її вже не виробляють і не постачають, оскільки замінили оновленими вакцинами, які можуть працювати проти нових вірусів. У компанії зазначили, що це призвело до зниження попиту на вакцину Vaxzevria, яку більше не виробляють і не постачають. Також виробник припиняє реєстрацію вакцини Vaxzevria в Європі.

Під час розгляду групового позову у Верховному суді Великої Британії фармацевтична компанія AstraZeneca визнала, що її вакцина може викликати певні побічні ефекти. Зокрема, йдеться про випадки утворення тромбів і низький рівень тромбоцитів у крові. Перші подібні випадки були зафіксовані у березі 2021 року.

Нагадаємо, у лютому в журналі Vaccine опублікували дані дослідження в якому йдеться, що науковці виявили два нові, але дуже рідкісні побічні ефекти від вакцини проти COVID-19. Йдеться про запалення спинного мозку та неврологічний розлад.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 08.05.2024 18:57