1 023 день війни
Особовий склад
758 730
Танки
9 532
Артилерія
21 072
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 861
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
В Україні посилять фінансовий моніторинг за банківськими рахунками: про що йдеться
Фото ілюстративне. Джерело: nrcu.gov.ua

В Україні посилять фінансовий моніторинг за банківськими рахунками: про що йдеться

Уже наступного тижня українські банки можуть підписати спільний меморандум. Він передбачатиме запровадження уніфікованих ринкових практик і підходів до належної перевірки клієнтів і моніторингу фінансових операцій за рахунками клієнтів.

Про це повідомив "Інтерфакс-Україна" з посиланням на декількох учасників ринку. За їхніми словами, прогнозується, що в ньому передбачать поетапне зниження місячного ліміту операцій, після перевищення якого за відсутності підтверджених доходів буде проводитися посилений фінансовий моніторинг.

Один зі співрозмовників журналістів розповів, що спочатку можуть запровадити ліміт у 150 тисяч гривень на місяць із 1 січня 2025 року, а з 1 липня його знизять до 100 тисяч гривень на місяць.

Інше джерело додало, що йтиметься не лише про перекази з картки на картку — P2P-операції, які Нацбанк України вже обмежив 150 тисячами гривень на місяць в одному банку, а й про перекази IBAN. За його словами, перший місяць нацбанківських обмежень показав, що обсяг P2P-операцій знизився на 5,2 мільярда гривень, однак одночасно перекази IBAN зросли на чотири мільярди гривень.

Співрозмовники медійників зазначили, що обидві банківські асоціації — НАБУ й АУБ — беруть участь у цій ініціативі, вже близько половини банків попередньо схвалили таку ініціативу. Передбачається, що до меморандуму долучиться переважна більшість банків, і він може замінити відповідну регуляцію Національного банку, дія якої наразі спливає 1 квітня наступного року.

Нагадаємо, НБУ з 1 жовтня 2024 року встановив на півроку ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів фізичних осіб із картки на картку (P2P, person-to-person), хоча до цього розглядав жорсткіше обмеження — 100 тисяч гривень.

"Ліміт діє тільки на вихідні перекази за всіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб. Ліміт не застосовується до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою, і до осіб, щомісячні доходи яких із підтверджених джерел перевищують суму встановленого обмеження", — йшлося в прес-релізі регулятора.

У ліміт не враховуються перекази коштів клієнта між власними рахунками в одному банку, а також він не стосується переказів юридичних осіб. Операції за реквізитами IBAN не обмежуються. НБУ наголошувало, що 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують зазначеної суми.

На думку центробанку, запроваджений ліміт допоможе мінімізувати використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності, зокрема, з використанням рахунків "дропів", які є поширеним механізмом функціонування тіньової економіки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама