Андрій Смирнов. Джерело: Facebook

ВАКС обрав запобіжний захід колишньому заступнику Єрмака Смирнову: яку заставу визначили

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід у вигляді застави колишньому заступникові керівника Офісу президента Андрію Смирнову. Його підозрюють у незаконному збагаченні на 15,7 мільйона гривень.

Про це повідомило "Суспільне". Суд підтримав клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури й обрав Смирнову запобіжний захід у вигляді 10 мільйонів гривень застави.

На підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися з міста Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
  • здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт / паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну.

Застава має бути внесена не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу. Термін дії обов'язків, покладених на підозрюваного — до 28 липня. Смирнов заявив, що оскаржуватиме рішення суду про заставу та інші обмеження.

НАБУ 22 травня повідомило Смирнову про підозру у незаконному збагаченні на 15,7 мільйона гривень. У нього тоді провели обшук.

Андрій Смирнов працював заступником керівника Офісу президента України з 10 вересня 2019 по 29 березня 2024 року.

Що відомо про незаконне збагачення Смирнова

У жовтні минулого року Національне антикорупційне бюро України розслідувало справу проти заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова. Щоправда, її деталі не розголошували, оскільки не було письмового дозволу слідчого або прокурора.

Згодом стало відомо, що це стосується набуття транспортних засобів та нерухомості по занижених цінах на ім’я рідного брата Андрія Смирнова. Слідчі отримали доступ до банківських сейфових скриньок, інформації про об’єкти нерухомості та рух коштів на банківських рахунках за останні 10 років, що були оформлені як на самого Андрія Смирнова, так і на його родичів.

Зокрема, його брат Ігор придбав майно, у тому числі квартиру та земельну ділянку в Карпатах за ціною, значно нижчою за ринковою загальною сумою чверть мільйона доларів. Брати не змогли дати однозначну відповідь, звідки взяли гроші на покупки та чому ціни занижені.

Крім того, правоохоронні органи вивчали інформацію щодо поїздок Андрія Смирнова до Москви, які відбувалися у період з 2014 року до 2019 рік вже після здійснення окупації Криму та частини Донбасу Російською Федерацією.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський 29 березня звільнив двох заступників голови Офісу президента Андрія Єрмака. Йшлося якраз про Андрія Смирнова. Крім нього, ще звільнили Олексія Дніпрова.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 28.05.2024 21:36