Фото: Офіс президента

"Вже були б в НАТО": Зеленський розповів, у чому складність приєднання України до Альянсу

Вступ України до НАТО вимагає союзного рішення — і це головна проблема. Але лише в Альянсі найкращі гарантії безпеки.

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю іноземним журналістам.

Найкращі гарантії безпеки — це НАТО, вважає очільник держави.

"Тому що там велика кількість потужних держав, сучасної зброї, країнами вводились санкції, надавалася фінансова допомога, зокрема, те що отримала Україна. Всі зрозуміли міцність цього Альянсу", — сказав Зеленський.

Глава держави зауважив, що якби рішення про вступ приймав би чинний генсек НАТО, то Україна вже б вступила до Альянсу.

"І ми також хотіли бути захищені. Остання наша зустріч є Єнсом Столтенбергом була краща за всі інші. Я йому дуже вдячний. Але знову ж таки — це союзне рішення. Я думаю, якби рішення про вступ в НАТО залежало від Столтенберга, то Україна була б в НАТО", — вважає Зеленський.

Нагадаємо, 27 квітня Україну відвідали президенти Чехії та Словаччини. Петр Павел та Зузана Чапутова разом з Володимиром Зеленським підписали декларацію, в якій підтвердили готовність підтримувати Україну на шляху до членства в НАТО та ЄС і сприяти її безпеці до вступу в Альянс.

Раніше Зеленський пояснив, що лише разом з Україною НАТО може гарантувати справжній захист Європі від будь-якого посягання на життя народів — на наявні кордони й міжнародний порядок, заснований на правилах. А ось без України, за його словами, складно уявити потрібну для цього міцність.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 29.04.2023 20:57