Лідер Сполучених Штатів Дональд Трамп запевнив, що "дуже багато допомагає" Україні у війні проти Російської Федерації. Він також наголосив, що вторгнення Москви б не сталося, якби він був президентом у 2022 році.
Про це політик заявив під час спілкування з журналістами.
Американського президента запитали, чому б Америці не допомогти Києву так само як Вашингтон допомагає Ізраїлю. У відповідь Трамп вкотре повторив, що повномасштабної війни між Україною та РФ не сталося б, якби він був президентом:
"Я допомагаю Україні. Допомагаю їй дуже багато. Це війна, яка ніколи не повинна була початися. Якби я був президентом, у вас не було б війни з Росією зараз", — наголосив глава Білого дому.
Також Трамп знову повторив власну позицію, що ця війна ніколи не почалася, якби він був на чолі США у той момент. Республіканець вкотре заявив, що вибори у 2020 році "були сфальсифікованими".
Лідер США сказав репортерам, що нещодавно мав гарну телефонну розмову з українським президентом Володимиром Зеленським, а от розмовою із російським диктатором Путіним був дуже розчарований.
Як відомо, одразу після розмови Зеленський у соціальних мережах публічно повідомив, що з американським президентом обговорив ситуацію на фронті, постачання засобів протиповітряної оборони, а також спільне оборонне виробництво.
А Трамп, своєю чергою, заявив, що задоволений розмовою з Володимиром Зеленським. Також під час спілкування з журналістами на запитання щодо постачання американської зброї Україні президент США сказав, що "ми допомагали їм і будемо продовжувати допомагати".
Нагадаємо, видання Axios написало, що Дональд Трамп 4 липня під час телефонної розмови повідомив Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.
Нещодавно спеціальний представник американського президента з питань України Кіт Келлог відреагував на телефонну розмову між Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася декілька днів тому.