Російський диктатор Володимир Путін на можливих переговорах щодо завершення війни може дотримуватися своїх довоєнних максималістських вимог, таких як ізоляція України та послаблення Північноатлантичного альянсу.
Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Фахівці зауважили, що раніше видання Financial Times, посилаючись на колишніх високопоставлених кремлівських чиновників та інші проінформовані джерела, повідомляло, що Путін на будь-яких мирних переговорах зберігатиме свої довоєнні вимоги щодо запобігання вступу України в НАТО. До того ж він наполягатиме на виведенні військового контингенту альянсу з країн Східної Європи.
Аналітики наголосили, що ще у 2021 році очільник Кремля вимагав від НАТО:
"Вимоги Путіна від грудня 2021 року виходять за межі України й спрямовані на відкат НАТО. Кремль, ймовірно, прагне воскресити цей наратив, намагаючись змусити західних лідерів мовчазно погодитися на максималістські вимоги Путіна, які послаблять НАТО під виглядом "компромісу" на будь-яких майбутніх мирних переговорах щодо війни в Україні", — вважають у ISW.
Водночас, на думку експертів, жодні переговори не приведуть до стійкого миру, доки кремлівський диктатор залишається відданим своїм довоєнним вимогам щодо повної капітуляції України та послаблення НАТО.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що глава Кремля Володимир Путін не прагне сідати за стіл переговорів. Диктатор шукатиме причини утримуватися від діалогу, поки посередники не погодяться на його умови.
Також повідомлялось, що команда новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа переглядає підхід до завершення війни в Україні. Попередньо, США діятимуть на користь Києва.
Своєю чергою спецпредставник новообраного президента Сполучених Штатів Америки з врегулювання війни в Україні генерал у відставці Кіт Келлог заявляв, що має намір завершити війну протягом 100 днів з моменту інавгурації.