Підтримати проект
ЄС закликає Туреччину відмовитися від шантажу, використовуючи мігрантів
Світ, 06.03.2020 11:29

Число мігрантів, які зараз намагаються перетнути кордон між Туреччиною і Грецією, і, отже, потрапити в ЄС, на думку офіційних Афін, складає 32 тисячі чоловік. Офіційна Анкара називала цифру, в чотири рази більшу.

Євросоюз наполягає, що Туреччина зобов'язана виконувати пункти угоди чотирирічної давності, коли в обмін на закриті кордони країна отримала не менше 6 млрд євро субвенцій для допомоги біженцям.

Анкара оголосила, що від своїх зобов'язань у зв'язку з ескалацією конфлікту в Ідлібі через позицію, зайняту з цього приводу ЄС відмовилася.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель виступив із застереженням:

«Туреччина марно сподівається, що європейські кордони відкриті. Ми захищаємо наші рубежі, але, з іншого боку, ми зобов'язані поважати права людини. Варто додати, що ми не вітаємо такий спосіб пробиратися в ЄС, коли порушується принцип недоторканності кордонів», повідомляє Euro News.

В середині тижня на терміново скликаному засіданні глав МЗС країн-членів ЄС Брюссель «категорично відкинув спроби використання міграційного тиску для досягнення політичних цілей», у відповідь на це Анкара звинуватила керівництво Євросоюзу в тому, що новий транш фінансової допомоги до Туреччини не дійшов.

Глава Євроради Шарль Мішель зауважив, що ЄС готовий прискорити надання підтримки мігрантам в Туреччині.

Світ, 06.03.2020 11:29