Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте заявив, що країни Європейського Союзу готові взяти на себе головну роль у наданні гарантій безпеки для України.
Таку заяву він оприлюднив у своєму дописі у соцмережі X за підсумками саміту європейських лідерів в Парижі.
"Готовність і бажання. Така моя думка про сьогоднішню зустріч у Парижі. Європа готова і хоче зробити крок уперед. Лідирувати в наданні гарантій безпеки для України", — зазначив генсек НАТО.
Також, як зауважив Рютте, Європа має намір ще більше інвестувати і у свою безпеку.
"Деталі ще належить вирішити, але зобов'язання зрозумілі", — резюмував він.
Як відомо, в Парижі ввечері 17 лютого пройшов екстрений саміт, скликаний президентом Франції Еммануелем Макроном після того, як спеціальний посланник президента США Дональда Трампа щодо Росії й України Кіт Келлог заявив, що Америка не бачить Європу за столом переговорів про припинення російсько-української війни.
На зустрічі, крім Макрона, були присутні канцлер Німеччини Олаф Шольц, британський прем’єр Кір Стармер, прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, прем’єр Польщі Дональд Туск, прем’єр Іспанії Педро Санчес, прем’єр Нідерландів Дік Схооф, прем’єрка Данії Метте Фредеріксен. Також запрошений генсек НАТО Марк Рютте і двоє топ-посадовців ЄС — голова Євроради Антоніу Кошта та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Нагадаємо, раніше спецпредставник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що ніхто не нав’язуватиме президенту України Володимиру Зеленському мирну угоду. Її має ухвалити український народ.