1 164 день війни
Особовий склад
954 300
Танки
10 741
Артилерія
27 186
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 152
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 539
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Європа прогнозує нову хвилю біженців з України, — ЗМІ
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

Європа прогнозує нову хвилю біженців з України, — ЗМІ

На появу нової великої кількості українських біженців може вплинути відсутність військової підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки. У деяких країнах Європейського Союзу вже розпочинають бити на сполох у зв’язку з такими ймовірними подіями.

Таку інформацію оприлюднило видання Politico, журналісти якого посилаються на представників європейських урядів, які заявляли про це в середу, 5 березня, на зустрічі в Брюсселі.

"Якщо Путін продовжить ескалацію, а американська підтримка зникне, та якщо це призведе до більшого руху біженців, нам потрібен обов'язковий розподіл українців на території всього ЄС, відповідно до справедливого механізму", — заявила міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер.

Вона додала, що наразі не очікує нового великого напливу біженців і що це "лише сценарій", який мають обговорити посадовці.

Видання також навело позицію міністра внутрішніх справ Австрії Герхарда Карнера, який заявив, що використає свій візит до Брюсселя для офіційного інформування Європейської комісії про намір нового австрійського уряду припинити практику возз'єднання сімей. На його думку, Австрія "зробила свій внесок" і тепер хоче зосередитися на інтеграції людей, які вже є в країні.

Медійники додали, що в абсолютних цифрах найбільшу кількість біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія, при цьому близько одного мільйона людей отримали тимчасовий захист у Німеччині та Польщі. Але якщо порівнювати з чисельністю місцевого населення, то країни Балтії, Словаччина й Ірландія теж стали "ключовими пунктами призначення".

Станом на грудень 2024 року понад 4,3 мільйона українців перебували під тимчасовим захистом у європейських країнах, рятуючись від російського повномасштабного вторгнення в Україну. Статус тимчасового захисту в ЄС уперше застосували до українських біженців. Воно означає, що українці мають право працювати, жити та навчатися в країні, яка їх приймає.

Нагадаємо, що нещодавно Кабінет міністрів України виділив із державного бюджету кошти на програму, яка спрямована на підтримку біженців і сприяння їхньому поверненню з-за кордону. Йдеться про 150 мільйонів гривень.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама