Данило Гетманцев. Джерело: "Слуга народу"

Європейські норми "автоцивілки" для України: Гетманцев пояснив, що зміниться

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №8300 про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів, тобто "автоцивілку". Це наймасовіший вид страхування в Україні.

Про це повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики українського парламенту, народний депутат від фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев.

"Закон України "Про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів" набрав чинності майже 20 років тому, тому потребує ґрунтовного оновлення для задоволення сучасних потреб як споживачів, так і учасників ринку, та приведення у відповідність до вимог Європейського Союзу та з використанням найкращого європейського досвіду", — зазначив він.

Народний депутат наголосив, що новий законопроект усуває недосконалість.

"Йдеться про недосконалість процедур розрахунку та здійснення страхової виплати із відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, низький ліміт відповідальності страховика, державне регулювання ціноутворення за цим видом страхування, а також низька ефективність системи управління Моторного (транспортного) страхового бюро України та обмежена роль держави в контролі за його діяльністю", — пояснив Гетманцев.

Парламентар уточнив, що законопроект пропонує:

  • поступово підвищити розміри страхових сум до розмірів, встановлених в країнах ЄС;
  • запровадити швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до введення в дію закону (зараз це роки, а пропонується до 90 днів);
  • розширити застосування "європротоколу" — оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції;
  • запровадити порядок розрахунку розміру страхової виплати без урахування зносу та здійснення страхових виплат у розмірі необхідному для відновлення транспортного засобу.

Нардеп зазначив, що зараз ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, — 320 000 гривень на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих, — 160 000 гривень на одного потерпілого, але не більше 800 000 гривень на одну страхову подію.

Упродовж двох років після введення закону в дію пропонується поетапно збільшити ці суми за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих осіб до одного мільйона гривень на одного потерпілого та 20 мільйонів гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб, — до двох мільйонів гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.

Нагадаємо, у квітні Гетманцев розповідав, що український уряд здатен забезпечити доплату в розмірі 70 тисяч гривень для військовослужбовців і поліціянтів, які виконують бойові завдання на першій лінії зіткнення. Гроші отримають коштом податкових надходжень і облігацій внутрішньої державної позики.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 21.05.2024 14:38