Фото: Офіс президента

Зеленський обговорив зі спікеркою Сеймасу Литви результати Саміту миру

У вівторок, 18 червня, президент Володимир Зеленський у Києві зустрівся із спікеркою Сеймасу Литви Вікторією Чмілітє-Нільсен.

У своєму Telegram-каналі очільник держави розповів, що в ході зустрічі вдалося обговорити низку важливих тем.

Зокрема, сторони розглянули:

  • нагальні потреби для посилення обороноздатності України:
  • результати першого Глобального саміту миру у Швейцарії;
  • подальші кроки в напрямі встановлення справедливого миру в Україні;
  • двосторонню співпрацю в контексті інтеграції нашої країни до Європейського Союзу й НАТО.

"Дякую за важливу політичну підтримку з боку Сеймасу. І, звісно, — за надану Литвою військову та гуманітарну допомогу, а також участь у реалізації Української формули миру", — резюмував гарант.

Раніше повідомлялось, що Литва готова відправити до України своїх військових, аби ті допомогли Києву у підготовці своїх військ. Вільнюс ще до початку повномасштабної війни допомагав Україні з підготовкою військових.

Нещодавно Литва передала Україні бронетранспортери M113. Сили оборони отримали 14 одиниць такої техніки в рамках коаліції з розмінування.

Важливо додати, що Литва залишається серед найбільших прихильників України у світі за часткою ВВП, а двостороння допомога Україні становить 1,5% ВВП. Крім того, частка Литви в підтримці України ЄС становить ще 0,5% ВВП країни.

Нагадаємо, що 11 квітня президент Володимир Зеленський зустрівся з президентом Литви Гітанасом Наусєдою. Зустріч відбулася у межах робочого візиту до Литовської Республіки для участі в дев'ятому саміті Ініціативи трьох морів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 18.06.2024 18:59