Фото: сайт президента

Зеленський привітав Польщу з Днем незалежності

У суботу, 11 листопада, Польща святкує День незалежності. У цей день президент України Володимир Зеленський провів розмову в режимі відеоконференції з лідером Республіки Польща Анджеєм Дудою та привітав весь польський народ зі святом.

Відповідне повідомлення з'явилось на сайті президента України. Володимир Зеленський наголосив, що незалежність України завжди буде сильною опорою для свободи Польщі.

"Наші народи — разом з усією Європою — пройшли великий шлях, і завжди, коли ми були по один бік, ми змінювали історію на краще. Дивовижні речі можливі, якщо українці й поляки об’єднані спільною метою. Як у битвах під Оршею й Замостям, так і зараз, у битві, що триває заради свободи України, а отже, Польщі. Ми виграємо цю битву, бо цінуємо одне одного", — заявив президент.

Володимир Зеленський запевнив, що українці завжди будуть вдячні польському народові за допомогу у важкі часи російської агресії.

"Я вдячний, що польські серця відчули ритм українських сердець саме тоді й так, як це було потрібно. Я вдячний, що для польського народу такі цінності, як честь, свобода й солідарність, є справді фундаментальними. І вдячний за спокій та повагу до всіх наших людей, яких ви прихистили, поділившись теплом польського дому", — сказав глава держави.

Президент України також відзначив важливість міцних відносин України та Польщі як однієї з основ єдності Європи.

"Єдність Європи — наш спільний інтерес — може бути потужною лише тоді, коли одна з її основ — це союзництво між українською та польською волею, коли ми разом, коли ми разом і у Євросоюзі, і в НАТО, і в усі визначальні моменти нашої спільної історії. Разом ми щонайменше вдвічі сильніші", — зазначив Зеленський.

Своєю чергою Анджей Дуда наголосив, що його країна продовжить підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією та на шляху до членства в НАТО і Європейському Союзі. Президент Польщі також привітав Володимира Зеленського з рішенням Європейської комісії щодо початку переговорів про вступ України до ЄС.

"Вітаю вас із цим поступом і з тим, що попри складну військову ситуацію ви реалізуєте чергові вимоги на шляху до Європейського Союзу. Ми не лише вболіваємо за вас, а й будемо вас підтримувати, будемо підтримувати ваші прагнення", — сказав Анджей Дуда.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда, виступаючи на дебатах 78-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку, заявив, що війна Росії в Україні має завершитись, а не перетворитися на "заморожений конфлікт". У своєму виступі Дуда закликав припинити змусити Росію відійти від міжнародно визнаних кордонів України.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 11.11.2023 21:15