Володимир Зеленський. Джерело: Офіс президента України

Зеленський зробив заяву про введення військ НАТО в Україну

Кожен член НАТО повинен сам вирішувати щодо доцільності введення своїх військ в Україну. Наразі цей процес не просунувся далі розмов, а країни заходу нічого не запропонували нашій державі.

Таку заяву зробив президент України Володимир Зеленський, пише The New York Times.

Глава держави наголосив, що Україна безперечно, яка перебуває у стані війни, позитивно б відреагувала на будь-яку допомогу і підтримали б введення іноземних військ.

"Щоправда, нам ще ніхто нічого не запропонував. Перші сигнали надійшли через ЗМІ. Вони приїхали із Франції, від Еммануеля Макрона. Ми поговорили з ним про те, що він має на увазі. У двох речах є логіка, яку я виразно зрозумів. Це і навчання на території України, просто прискорення процесу без необхідності відправляти свою бригаду кудись ще в ту чи іншу країну, а потім вона повертається. І тут теж потрібен час на адаптацію в умовах війни", — сказав Зеленський.

Глава держави підкреслив, що навчання та будівництво ремонтних центрів техніки тут відбувається швидше. 

"Але за цим стоїть безліч медійних слів. Поки що ця ідея нікуди не поділася. Я не бачу цього, окрім як на словах. Але, як можна бути проти цього? Ми лише за. А потім говорять про війська. Я поки не зовсім розумію, наскільки це відповідає дійсності, і чи це правда, і чи можливо це і т.д. Я вдячний, знову ж таки, за сміливість Еммануеля і т.д. що може бути й чим це може нам допомогти", — заявив президент.

Раніше повідомлялось, що у Північноатлантичному альянсі триває непублічне обговорення можливості відправлення військових інструкторів або підрядників на територію України. Представники деяких країн НАТО наполягають, що вони потрібні для навчань українських військових і допомоги з ремонтом техніки.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 21.05.2024 21:25