Фото ілюстративне. Джерело: ДПСУ

У НАТО розпочали таємні обговорення щодо відправлення своїх військових в Україну, — ЗМІ

У Північноатлантичному альянсі триває непублічне обговорення можливості відправлення військових інструкторів або підрядників на територію України. Представники деяких країн НАТО наполягають, що вони потрібні для навчань українських військових і допомоги з ремонтом техніки.

Про це написали журналісти The New York Times із посиланням на аналітиків, які обізнані в цих питаннях. За їхньою інформацією, Україна звернулася до США й інших держав Альянсу з проханням допомогти з навчанням 150 тисяч українських військових ближче до лінії фронту, аби прискорити їхнє розгортання.

Військові посадовці США, яких цитує видання, визнали, що перенесення навчань в Україну дозволить американським інструкторам швидше збирати інформацію про нововведення, які відбуваються на українському фронті, що потенційно дасть їм змогу перейняти їхню підготовку.

Але від ухвалення цього кроку США стримує той факт, що напад на інструкторів країн Альянсу в Україні може означати потенційне залучення статті НАТО про колективну оборону та потребуватиме використання додаткової протиповітряної оборони для їхнього захисту.

Джерела журналістів додали, що однією з можливостей організувати навчання може бути їхнє проведення у Львові, але це місто теж неодноразово зазнавало ракетних атак Росії. Інші посадовці, яких цитують у матеріалі, вважають можливою підготовку великої кількості українських новобранців на полігонах у Німеччині та Польщі — як це відбувалось досі. Але перевезення такої кількості українських військових потребуватиме значних логістичних зусиль.

У межах цих дискусій інші союзники з НАТО, зокрема, Велика Британія, Німеччина та Франція, працюють над тим, щоби розмістити в Україні оборонних підрядників, які допоможуть будувати та ремонтувати системи озброєнь ближче до зони бойових дій.

"Нинішні та колишні американські посадовці у сфері оборони заявили, що Білий дім зараз переглядає свою заборону на допуск американських оборонних підрядників в Україну, хоча невелику їх кількість уже допустили до роботи над конкретними системами озброєнь, зокрема системою ППО Patriot, за дозволом Державного департаменту", — йдеться в статті.

Нагадаємо, що американські журналісти приєдналися до президента України під час його поїздки до прифронтового Харкова. Володимир Зеленський наголосив, що ситуація зараз дуже серйозна та чітко дав зрозуміти, що це — прямий наслідок затримки американської допомоги.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 17.05.2024 00:06