У середу, 19 березня, президент України Володимир Зеленський акцентував, що Росія вночі атакувала українську енергетику. А вчора звучали заяви, що Володимир Путін нібито дав команду на 30 днів припинити її обстріл.
На цьому Володимир Зеленський наголосив на спільний прес-конференції з президентом Фінляндії Александром Стуббом в Гельсінкі.
"Навіть цієї ночі, після розмови Путіна з президентом США Дональдом Трампом, коли Путін сказав, що він нібито віддає наказ припинити удари по українській енергетиці, за ніч було 150 дронів, в тому числі по об′єктах енергетики", — зазначив український президент.
За його словами, росіяни звично били по транспорту, лікарням, звичайній міській інфраструктурі.
"Тобто слова Путіна дуже розходяться з реальністю. Саме тому потрібна оборонна підтримка, підтримка нашої протиповітряної оборони, потрібен тиск на Росію заради безпеки та порятунку життів людей", — пояснив Володимир Зеленський.
Раніше журналісти видання The Financial Times зауважили: американський президент Дональд Трамп заявив, що процес мирного врегулювання війни в Україні триває "на повну силу", і сторони наближаються до укладення угоди. Однак, попри оптимізм американського президента, російський диктатор Володимир Путін відхилив його вимогу про повне припинення бойових дій.
Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти атакували Україну двома балістичними ракетами "Іскандер-М", чотирма зенітними керованими ракетами С-300 та 145 ударними дронами типу "Шахед" і безпілотниками-імітаторами. Внаслідок атаки є пошкодження у шести областях.