У понеділок, 12 травня, президент України Володимир Зеленський провів розмову зі своїм турецьким колегою Реджепом Тайїпом Ердоганом. Вони обговорили майбутні перемовини Києва та Москви.
Про це повідомив Володимир Зеленський, який опублікував відповідні дописи у своїх соціальних мережах.
"Розмовляв із президентом Ердоганом. Обговорили ключові деталі зустрічі в Туреччині, яка може допомогти в закінченні війни. Вдячний за підтримку та готовність на найвищому рівні сприяти дипломатії. Однаково бачимо необхідність припинення вогню", — зазначив він.
На його переконання, також потрібно, щоби партнери забезпечили моніторинг припинення вогню.
"Ми готові до прямих перемовин із Путіним. І дуже важливо, що ми всі разом у Європі працюємо заради довгострокового гарантування безпеки. Будемо в постійному контакті з Америкою", — додав український президент.
Він уточнив, що вони домовилися з президентом Ердоганом про подальшу спільну роботу заради того, щоб мир був.
У традиційному вечірньому відеозверненні Зеленський констатував, що світ досі не отримав ясної відповіді з Росії щодо численних пропозицій припинити вогонь.
"Російські обстріли та штурми продовжуються. Москва увесь день мовчала щодо пропозиції прямої зустрічі. Дуже дивне мовчання. Все одно треба буде Росії закінчувати війну, і краще зробити це раніше. Немає сенсу продовжувати вбивства", — наголосив президент України.
За його словами, президент Ердоган висловив повну готовність прийняти зустріч. Важливо, що президент Трамп повністю підтримує зустріч, тому Україна хоче, щоби він знайшов можливість бути в Туреччині.
"Україна не хотіла цієї війни жодної секунди від її початку. Ми з партнерами разом дбаємо про безпеку, ми разом готуємо надійну основу для встановлення миру, разом діємо так, щоб дипломатія дійсно спрацювала", — підсумував Володимир Зеленський.
Нагадаємо, що сьогодні президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про копалини між США й Україною. Цей документ має відкрити шлях для залучення масштабних інвестицій у нашу економіку, зокрема, в критичну інфраструктуру, промисловість і відновлення постраждалих регіонів.