Колаж TrueUA

Землю знову накрила магнітна буря: скільки вона триватиме та як вберегтися

Землю накрила потужна магнітна буря. Вона триватиме мінімум чотири дні. Це пов'язано із сильними спалахами на Сонці, які активізувались протягом останніх кількох днів. 

Про це повідомив Meteoagent

Так, у п'ятницю, 24 травня, Землю накрила магнітна буря потужністю п'ять балів. (червоний рівень). Вона здатна впливати на самопочуття людей.

У суботу, 25 травня, потужність геомагнітного шторму сягатиме три бали (зелений рівень). Така магнітна буря вважається слабкою.

У неділю, 26 травня, магнітна буря збільшить свою потужність та досягне чотирьох балів. Шторм такої потужності здатен викликати негативні наслідки для людського організму.

Далі, 27 травняпрогнозується середня магнітна буря з K-індексом чотири бали.

магнітні бурі

Скріншот з meteoagent.com

За даними The watchers, цій бурі привласнили рейтинг G4. Це друга за величиною геомагнітна буря за шкалою NOAA, яка виникає приблизно 100 разів за сонячний цикл та охоплює 11 років.

Наслідки магнітних бур

У цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.

Як захиститися від впливу магнітних бур

Для кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:

  1. Пийте більше рідини, а також трав’яного та зеленого чаю.
  2. Відмовтеся від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.
  3. Їжте менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.
  4. Збільште фізичну активність і більше ходіть пішки.
  5. Регулярно провітрюйте кімнату і більше перебувайте на свіжому повітрі.
  6. Постарайтеся менше нервувати.
  7. Перед сном приймайте контрастний душ.

Варто зазначити, що наймасштабніша магнітна буря в історії була зафіксована в 1859 році та тривала з 28 серпня по 2 вересня. Ця подія отримала назву на честь англійського астронома Річарда Керрінгтоона. Молодий англійський вчений перший помітив, що Сонце вкрилося незвично великими плямами. Їх було добре видно, навіть без оптичних приладів. Поверх плям спалахнули дві кулі, які дуже швидко росли та були наскільки яскравими, що затьмарили блиск Сонця. Явище тривало близько п'яти хвилин.

Нагадаємо, 10 травня Землю накрила дуже сильна магнітна буря, яка викликала яскраві полярні сяйва на Землі та була наскільки сильною, що її наслідки були відчутні навіть на дні океану.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Lifestyle, 24.05.2024 19:54