Фото: Офіс президента

Зурабішвілі зробила різку заяву щодо закону про "іноагентів", за який голосував парламент Грузії

У середу, 17 квітня, парламент Грузії у першому читанні ухвалив скандальний закон про "іноагентів". Президентка Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето.

В інтерв'ю ВВС News лідерка Грузії розповіла, що в першому читанні законопроект набрав 83 голоси "за". Водночас жоден із депутатів не проголосував "проти".

За словами грузинської президентки, документом передбачено, що організації, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, реєструватимуться як "агенти іноземного впливу". Водночас за ухилення загрожує штраф.

"Я накладу вето на цей закон, як це роблю з іншими законами, які суперечать стратегії та рекомендаціям Європейського Союзу", — сказала Зурабішвілі. 

Проте цього може бути не достатньо для скасування закону, адже парламентарі можуть подолати вето Зурабішвілі шляхом голосування.

Законопроект "Про прозорість іноземного впливу": що відомо

У березні 2023 року засідання комітету парламенту Грузії з юридичних питань, де заявлено обговорення проєктів закону про "іноагентів", розпочалося із сутичок між депутатами.

Як зазначалося, на початку квітня виконавчий секретар керівної партії "Грузинська мрія" Мамука Мдінарадзе заявив про повернення уряду до розгляду законопроекту про "іноагентів". Через повторне ініціювання законопроекту в Тбілісі відбулися акції протестів. Критики вважають його аналогом ухваленого у 2012 році в Росії законодавства про "іноземних агентів".

Грузинська влада каже, що нічого спільного з російським законом у представленому законопроекті немає. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що накладе вето на закон про іноземних агентів у разі його ухвалення.

Своєю чергою ООН, Європа та США закликали  уряд Грузії відкликати повторно ініційований законопроект про "іноземних агентів".

Нагадаємо, у парламенті Грузії 15 квітня під час обговорення законопроекту "Про прозорість іноземного впливу" сталася бійка між депутатами. Законодавці мають різне бачення щодо так званого закону про іноагентів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 17.04.2024 19:59