На фото: Роман Насіров. Джерело: slidstvo.info

Екс-голову Державної фіскальної служби Насірова залишили під вартою, але знову зменшили розмір застави

У четвер, 9 травня, Вищий антикорупційний суд залишив під вартою колишнього голову Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова, якого звинувачують в отриманні хабаря у 722 мільйони гривень. Проте йому знову зменшили розмір застави.

Про це повідомила прес-служба Центру протидії корупції.

Вказується, що судді частково задовольнили клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою екс-голови ДФС. Також замість встановлених раніше 65 мільйонів гривень застави тепер Насіров може внести 55 мільйонів гривень.

Якщо за нього буде внесена застава, то Насіров змушений буде дотримуватись низки обов’язків: здати закордонний паспорт та носити електронний браслет. Таке рішення ухвалили судді Маркіян Галабала, Віталій Крикливий та Віктор Ногачевський

Варто зазначити, що адвокат Насірова просив визначити заставу у розмірі 22 мільйони гривень. Дружина обвинуваченого раніше вже внесла ці кошти на депозитний рахунок ВАКС. За словами адвокатів, це максимально можлива сума, яку родина може внести у якості застави, хоча до цього захист так казав і про внесені дружиною 10 мільйонів гривень.

За словами Насірова та його захисників, в нього нібито є проблеми зі здоров’ям, а в СІЗО не можуть забезпечити належний рівень медичної допомоги. Також захист зазначив, що в СІЗО неможливо забезпечити безпеку обвинуваченого під час обстрілів, бо там немає укриття.

Що відомо про справу Насірова

У жовтні 2022 року Роману Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олегу Бахматюку повідомили про підозру у справі про відшкодування ПДВ.

Слідство встановило, що фігуранти отримали хабар в 5,5 мільйонів доларів США за забезпечення відшкодування понад 540 мільйонів гривень компаніям агрохолдингу в серпні 2015 року. А понад 21 мільйон євро вони отримали за відшкодування майже 2,7 мільярда ПДВ упродовж лютого 2015 — серпня 2016 років.

"Плату за послуги", яка в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, тодішній голова ДФС одержував на рахунок:

  • підконтрольної йому іноземної компанії;
  • компаній, підконтрольних його близькій особі й раднику;
  • іноземних компаній-"прокладок", залучених радником екс-посадовця.

Відправниками коштів, як встановили НАБУ і САП, були дві компанії-нерезиденти, підконтрольні власнику агрохолдингу. При цьому частину хабарів сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту.

Отримання хабаря Романом Насіровим та Олегом Бахматюком
Фото: НАБУ

У жовтні 2022 року колишньому голові ДФС обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня 2022 року з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 мільйона гривень.

17 листопада 2023 року Апеляційна палата ВАКС відмовила задовольнити апеляційну скаргу захисту Насірова. Суд залишив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. 

8 травня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України не задовольнила скарги адвокатів Романа Насірова, залишивши його під вартою. 28 червня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишньому голові ДФС України Роману Насірову.

26 липня ВАКС залишив колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова під вартою до 23 серпня із можливістю застави. Згодом йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 мільйона гривень.

Після цього його ще кілька разів продовжували запобіжний захід та зменшували розмір застави.

Нагадаємо, український олігарх Ігор Коломойський перебуватиме під вартою до 7 липня 2024 року без права на заставу. Його підозрюють в організації замовного вбивства юриста Сергія Карпенка, директора українсько-американської Консалтингової компанії "Фарго". Це відбувалося ще 2003 року в Феодосії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 09.05.2024 20:59