Фото ілюстративне. Джерело: CMG

Китай першим у світі запустив місію без екіпажу для збору зразків на зворотний бік Місяця

У п’ятницю, 3 травня, Китай запустив космічну місію без екіпажу на зворотний бік Місяця. Вона має зібрати там зразки каміння та ґрунту. Таке відбувається вперше у світі.

Про це повідомив BBC. Журналісти зазначили, що зонд назвали "Чан’е-6" — на честь богині Місяця, однієї з найшанованіших у китайській міфології.

Ракета Long March-5 без екіпажу із зондом "Чан'е-6" стартувала з космодрому Веньчан приблизно о 17:27 за місцевим часом (12:27 за Києвом).

На запуску були присутні вчені, дипломати та представники космічних агентств із Франції, Італії, Пакистану та Європейського космічного агентства, усі з яких мають на борту Chang'e-6 корисне навантаження для вивчення Місяця.

Місія триватиме 53 дні. Очікується, що зонд у червні здійснить м'яку посадку в басейні западини Південного полюса Айткен. За повідомленням Китайського національного космічного управління, зонд збиратиме місячний ґрунт і гірські породи, а також проводитиме експерименти за допомогою бура та механічного маніпулятора.

Запуск 3 травня — черговий етап китайської програми освоєння космосу, яка конкурує з американською. 2018 року "Чан'е-4" здійснив першу безпілотну посадку Китаю на Місяць — також на зворотному боці. 2020 року "Чан'е-5" уперше за 44 роки доставив на Землю місячні зразки, а тепер "Чан’е-6" може зробити Китай першою країною, яка отримала зразки з "прихованого" боку Місяця. Крім того, законодавство США забороняє Китаю будь-яку співпрацю з американським космічним агентством NASA.

Цей бік Місяця називають темним, тому що його не видно із Землі, а не тому, що він не затримує сонячне проміння. Він має товстішу та старішу кору з більшою кількістю кратерів, яка менше вкрита давніми лавовими потоками, ніж ближній бік.

Нагадаємо, минулого року повідомлялося, що Китай має намір до 2030 року відправити своїх астронавтів на Місяць. Ця місія є частиною проекту зі створення місячної дослідницької станції.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 03.05.2024 23:14