Фото: Вікіпедія

У компанії Boeing виникли проблеми через санкції проти РФ, — The Wall Street Journal

В американської компанії Boeing під час виробництва літаків 787 Dreamliner виникли проблеми через санкції проти Російської Федерації. Конструктори зіткнулись з нестачею теплообмінників.

Про це повідомила газета The Wall Street Journal.

Boeing планував збільшити виробництво цих літаків, проте нові постачальники не здатні забезпечити таку кількість повітряних суден необхідними пристроями. Теплообмінники, що використовуються для систем кондиціонування повітря в літаках, до повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року виробляло спільне підприємство російського АТ "ХС-Наука" і американської RTX Collins Aerospace, "дочки" RTX.

Вже після введення санкцій підприємство закрили, а виробництво було перенесено на заводи в Коннектикуті та Вулвергемптоні. Водночас "ХС-Наука" почала ремонтувати літаки Boeing і Airbus, що залишилися у РФ. Цікаво, що новий постачальник теплообмінників RTX зусів задовольнити попит Boeing на початку, але з новими обсягами виробництва заводи не здатні впоратися, зазначає WSJ.

У зв'язку з цими обставинами Boeing вже попередив інвесторів про те, що у 2024 році виробить і поставить менше повітряних суден, ніж було заплановано.

Раніше авіакомпанія American Airlines оголосила про скорочення кількості рейсів на деяких маршрутах, а також про закриття сезонних рейсів раніше, ніж планувалося, через затримки постачання Boeing 787 Dreamliner.

Джерело додає, що виробництво даної моделі літака також стримують проблеми з постачаннями пасажирських крісел для лайнерів. Це пов'язано з нестачею матеріалів і затримкою із сертифікацією.

Нагадаємо, 1 травня Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції проти країни-агресорки Росії та держав, які допомагають РФ виготовляти зброю. Під обмеження потрапила й одна з найбільших російських авіакомпаній "Побєда".

Також 30 квітня Сенат США проголосував за схвалення закону, який забороняє імпорт збагаченого урану з Росії, направивши законопроект до Білого дому, який заявив, що підтримує зусилля щодо блокування постачання реакторного палива Кремлем.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Світ, 04.05.2024 08:29