Наслідки збиття українського літака десятирічної давнини. Джерело: соцмережі

Десять років тому бойовики збили український літак Іл-76 в аеропорту Луганська: 49 воїнів загинули

У п’ятницю, 14 червня, минає десять років із того дня, коли луганському аеропорту бойовики терористичної організації "ЛНР" збили літак Іл-76 Військово-повітряних сил України. На борту було 40 військовослужбовців й 9 членів екіпажу — усі загинули. Це десантники 25 окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та бійці 25 гвардійської авіабригади з Мелітополя.

До аеропорту Луганська 13 червня з десятихвилинним інтервалом із Мелітополя вилетіли три військово-транспортні літаки Іл-76 зі складу 25 бригади військово-транспортної авіації України. Їхнє завантаження стандартне — по 40 пасажирів-десантників, три бойові машини БМД-2, боєкомплект і провізія. Перший літак успішно сів на злітно-посадкову смугу аеропорту, розпочалося розвантаження. Другий борт, виконавши стандартні протизенітні маневри, став на глісаду, наближаючись до посадки.

Однак о 00:51 уже 14 червня по літаку, який перебував на висоті 200 метрів, із землі здійснили подвійний пуск із переносного зенітно-ракетного комплексу. Щонайменше одна з ракет влучила в Іл-76 — він вибухнув у повітрі. Уламки впали в районі села Красне — за 6,6 кілометра від злітно-посадкової смуги. Всі 49 українських військових, які перебували на борту, загинули.

Командир екіпажу першого транспортника, полковник Дмитро Мимріков, терміново скасував посадку третього літака, після чого той розвернувся та повернувся до Мелітополя. Наступного дня лідер самопроголошеної "ЛНР" Валерій Болотов підтвердив, що літак збили проросійські бойовики.

Загибель усіх 49 військових, які перебували на борту збитого терористами літака, стала найбільшою втратою з початку Антитерористичної операції та для ЗСУ за період незалежності України. Така масштабна трагедія потрясла країну, а особливо Дніпропетровську область, адже більшість десантників була родом звідти.

У перші дні повномасштабного вторгнення Збройні сили України збили ворожий Іл-76 на Київщині. Тоді наші бійці зазначили, що це "помста за Луганськ 2014".

Нагадаємо, в січні аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Росія прагне викликати сумніви Заходу щодо продовження військової допомоги та невдоволення в Україні. Для цього всіма пропагандистськими методами використовує катастрофу літака Іл-76 в Бєлгородській області.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 14.06.2024 13:22