Франція не приєдналася до ініціативи із закупівлі американських систем. Це означає, що серед європейських країн наразі немає єдиної думки та повного взаєморозуміння, як саме підтримувати Україну.
Таку інформацію оприлюднило видання Politico. Журналісти зауважили, що новий план, запропонований за ініціативою Німеччини, передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для ЗСУ.
Аналітики пояснили, що це дає президенту Дональду Трампу політичне прикриття — та дозволяє уникнути прямої конфронтації з ізоляціоністським крилом MAGA-руху в США.
Офіційно нову ініціативу привітав генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Він подякував Трампу за "сильне лідерство", однак за лаштунками дипломатії звучить інша правда: ключові домовленості досягались у Берліні, а не у Вашингтоні.
Канцлер Фрідріх Мерц провів низку переговорів зі союзниками, включно з Рютте, та переконав Трампа дозволити закупівлю американського озброєння силами європейських країн.
За словами джерел видання, ця схема дозволяє Трампу виглядати союзником, не змінюючи своєї ізоляціоністської риторики. Тим часом Берлін, Лондон, країни Скандинавії та Нідерланди вже підтвердили готовність брати участь у схемі закупівель.
За словами двох французьких чиновників, Париж не приєднається до ініціативи щодо купівлі американської зброї з цієї причини. Франція продовжує наполягати на розвитку власної військової промисловості, що є давньою ідеєю президента Еммануеля Макрона.
Одним із головних запитів Києва є системи ППО Patriot. За словами президента Володимира Зеленського, вже досягнуто домовленостей між США, Німеччиною та Норвегією щодо нових постачань.
Нагадаємо, що сьогодні американський президент Дональд Трамп заявив, що перші ракети Patriot уже відвантажуються союзникам. Незабаром ці системи отримає Україна.