Американський президент Дональд Трамп заявив, що перші ракети Patriot уже відвантажуються союзникам. Незабаром ці системи отримає Україна.
Видання Reuters повідомило, що Дональд Трамп спілкувався з журналістами на авіабазі "Ендрюс".
Відповідаючи на запитання про постачання зброї союзникам, президент США заявив, що перші системи протиповітряної оборони Patriot вже вирушили до європейських союзників.
"Вони надходять із Німеччини, а потім замінюються Німеччиною. І в усіх випадках США отримують повну оплату", — сказав Трамп.
При цьому, за його словами, США не нестимуть жодних фінансових втрат, бо всі витрати на себе взяли НАТО та Євросоюз.
"НАТО збирається заплатити нам за все. У деяких випадках нам повертатимуть гроші безпосередньо країни Європейського Союзу. Ми завжди отримуємо наші гроші назад у повному обсязі. Тож нам не доведеться більше інвестувати", — сказав він.
Трамп уточнив, що деяке озброєння постачається з Німеччини, яка згодом має поповнити свої запаси.
Разом із тим, під час виступу на авіабазі "Ендрюс" президент США наголосив, що Америка не втручатиметься безпосередньо в бойові дії в Україні. Президент додав, що завдяки цьому "вдається щотижня рятувати тисячі життів" — ідеться про солдатів з обидвох боків.
Учора заступник голови Служби військової розвідки України генерал-майор Вадим Скібіцький заявив, що незрозуміло, що мав на увазі президент США, коли обіцяв передати Україні 17 систем Patriot. Американський лідер не висловився точно щодо цього питання.
Нагадаємо, також учора канцлер Німеччини Фрідріх Мерц зазначав, що Німеччина планує зробити вирішальний внесок у процесі постачання систем Patriot Україні. Це питання узгоджено зі США.