Гра Кремля: в ISW пояснили, чому Росія відхилила пропозицію Зеленського
Володимир Путін. Джерело: росЗМІ

Гра Кремля: в ISW пояснили, чому Росія відхилила пропозицію Зеленського

Офіційний Київ продовжує демонструвати відкритість до дипломатичного врегулювання конфлікту, заявляючи про готовність організувати прямі перемовини на найвищому державному рівні. Натомість керівництво Росії виявляє абсолютну непохитність, ігнорує мирні ініціативи та залишається відданим своїм максималістським загарбницьким цілям.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

Нова спроба діалогу на саміті G7 та реакція Москви

Аналітики нагадали, що президент України Володимир Зеленський 15 червня повідомив, що зробив конкретний крок для організації переговорів із главою Кремля. Він запропонував провести особисту зустріч із російським диктатором Володимиром Путіним на полях саміту "Великої сімки" у Франції, щоб спробувати знайти шляхи для припинення війни Росії в Україні. Проте російська сторона вкотре продемонструвала повну неготовність до конструктивної розмови. За словами українського лідера, провідні західні партнери підтримали цю ініціативу.

"Сполучені Штати та Європа погодилися запросити Путіна на саміт", — заявив Зеленський.

Як повідомляють іноземні медіа, зокрема агентство Reuters із посиланням на українського високопосадовця, Київ передав офіційне запрошення безпосередньо своїм російським колегам, але жодної чіткої відповіді з Москви так і не надійшло. Ця пропозиція стала продовженням цілої серії дипломатичних кроків України за останні тижні. 

Зокрема, 4 червня Зеленський навіть надіслав Путіну відкритого листа з пропозицією зустрічі на рівні лідерів, яку російський диктатор згодом просто відхилив. На противагу цьому, Росія погоджується на припинення бойових дій виключно за умови повної капітуляції України та виконання всіх максималістських військових і політичних вимог Кремля.

Маніпуляції Лаврова та реальні цілі Кремля

В ISW зауважили, що російська дипломатія намагається виправдати свою відмову від реальних перемовин поширенням нових вигадок. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 15 червня виступив із заявою, що Москва нібито залишається вірною якимось угодам, яких Сполучені Штати та Росія буцімто досягли під час саміту на Алясці у серпні 2025 року. При цьому очільник російського МЗС звинуватив Європейський Союз та Велику Британію у тому, що вони свідомо саботують ці міфічні домовленості.

Військові аналітики зазначають, що такі заяви є частиною продуманої інформаційної гри агресора. Кремль навмисно використовує відсутність будь-яких публічних угод на саміті на Алясці, щоб створювати хибні наративи та виставляти Росію перед міжнародною спільнотою як сторону, яка нібито прагне переговорів, хоча насправді Москва бажає лише знищення України.

Нагадаємо, 15 червня президент Володимир Зеленський заявив, що обговорив із американським лідером Дональдом Трампом формати можливої зустрічі із російським диктатором Володимиром Путіним.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама