Місце катувань у Гостомелі. Джерело: Офіс генерального прокурора

Катував українців у морозильних камерах аеропорту Гостомеля: офіцеру Росгвардії оголосили підозру

Українські правоохоронці оголосили підозру офіцеру Росгвардії. Він причетний до тортур людей в аеропорту Гостомеля Київської області.

Про це повідомили Офіс генерального прокурора та Національна поліція України.

Правоохоронці встановили, що під час окупації Гостомеля в березні 2022 року підозрюваний спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб.

Їх тримали у трьох морозильних камерах, які не працювали. У найменшій, площею шість квадратних метрів, перебувало 15 осіб, у найбільшій — близько 30 і більше. Серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені.

Люди не мали необхідної медичної допомоги та належного харчування. Більшість із них постійно перебували із зав'язаними очима. Температура цих приміщень була максимально несприятлива для перебування. Крім того, відсутні вентиляція, світло, місця для сну та вбиральні.

"Утримуваних били руками, ногами, прикладом автоматичної зброї. Катували електричним струмом, позбавляли повітря, одягнувши на голову поліетиленовий пакет, та імітували розстріл. Цими забороненими методами окупанти намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, Збройні сили України й осіб, які брали участь в АТО / ООС. Потерпілі зазнали сильного фізичного та психологічного болю", — розповіли в Офісі генерального прокурора.

Заступнику командира з роботи з особовим складом загону мобільного особливого призначення "Ратибор" управління Росгвардії у Красноярському краї повідомлено про підозру в порушенні законів і звичаїв війни. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Нагадуємо, що в листопаді минулого року Служба безпеки України встановила особу ще одного російського окупанта. Він катував мирних мешканців під час окупації частини Миколаївщини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 12.02.2024 22:17