Фото: news.blog.net.ua / ілюстративне

Коли постачальниця яєць по 17 грн Глиняна зможе повернути хорватські готелі: ЗМІ опридюднили важливі деталі

Тетяна Глиняна, яка була однією з найбільших постачальниць харчів для Міноборони, продала свої три готелі в Хорватії. Загальна сума угод склала 24 мільйони євро.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на місцеві видання.

Згідно з інформацією, що оприлюднена в публікації, покупцем став місцевий бізнесмен Діян Яхєфендіч (Dijan Jahjefendic). Він, за даними ЗМІ, має виплатити Глиняній кошти протягом року: в іншому випадку готелі знову повернуться у власність громадянки України.

У січні стало відомо, що з осені 2023 року вона стала бенефіціаром ще трьох хорватських компаній: ZEN ADRIA d.o.o., PIGMENT d.o.o., MIMOZA d.o.o.

Ці юридичні особи володіють кількома готелями, а саме:

  • Бутік-готель Mirari має 18 кімнат, ресторан та басейн на даху.
  • Готель Ora категорії 4* має 24 номери, ресторан та конгрес-центр на 50 осіб.
  • Бутік-готель Luxe категорії 4* має 30 номерів, ресторан, СПА-центр та конференц-кімнату на вісім осіб.
  • Готель Posh категорії 5* має шість апартаментів, басейн на даху, СПА-центр.

Співпраця з Міноборони

Тетяна Глиняна з Білої Церкви очолює одну з найбільших бізнес-груп, що постачають продукти харчування Збройним силам України з грудня 1995 року.

Вона була засновницею у компаніях з так званої "білоцерківської групи", що у різний час були чи є постачальниками харчів. За інформацією видання "Наші гроші", ціни харчів "Гранд консалту" в актуальних контрактах з Міноборони дуже завищені. Наприклад, в контракті, що діяв у другому півріччі 2023 року, звичайна гречка коштувала 66 гривень за кілограм. А в контракті на перші три місяці 2024 року гречка коштує 50 гривень за кілограм. За даними Держстату, роздрібні ціни на гречку у цей період постійно були у півтора-два рази меншими.

Також 2015 року Тетяна Глиняна фігурувала у справі про хабар полковнику Нацгвардії за сприяння перемозі у тендері по консервах за 10% від суми контракту.

Нагадаємо, про те що Глиняна стала власницею готелів у центрі Спліту стало відомо на початку січня. Зокрема, з осені 2023 року Глиняна стала бенефіціаром компаній Zen Adria d.o.o., Pigment d.o.o., Mimoza d.o.o.. А у ще одній фірмі Nazarii d.o.o. вона стала засновницею у 2016 році (у 2022 році на деякий час її власником ставала її донька Ірина Кут. Місце реєстрації Nazarii d.o.o. у Брелі, скоріше за все, є місцем реєстрації особисто Тетяни Глиняної. Саме ця адреса вказана в одному з хорватських реєстрів).

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 03.02.2024 16:12