Кремль продовжує категорично відкидати гарантії безпеки для України, що підтримуються Сполученими Штатами Америки. Таким чином Росія викриває свої постійні цілі щодо захоплення контролю над усією Україною.
Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Вони цитують заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва, який прямо відкинув зусилля США та Європи щодо надання Україні надійних гарантій безпеки, зазначивши, що "Росія прямо заявила: жодних військ НАТО як миротворців".
Своєю чергою, депутат Державної думи Росії Олексій Журавльов заявив, що Україна повинна наслідувати модель переговорів Фінляндії після Другої світової війни та стати нейтральною державою, поступитися частиною своєї території, а також що переговори будуть базуватися на динаміці бою.
"Кремлівські чиновники часто використовують ідею "реалій на місцях", щоби стверджувати, що Росія має переважну позицію на полі бою, та вимагати від України поступитися вимогам Росії", — зауважили аналітики.
Декілька кремлівських чиновників додали, що Росія захищає нові території, закріплені в конституції Росії, тому міжнародне визнання анексії Росії є зайвим, приховуючи той факт, що окупація й анексія Росією Криму та Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської областей є незаконною, згідно з міжнародним правом.
Агенція Reuters, посилаючись на три джерела, повідомило вчора, що Путін продовжує вимагати від України поступитися всім східним Донбасом, відмовитися від амбіцій вступити до НАТО, утвердитися як нейтральна держава та відмовитися приймати західні війська.
Джерела додали: Путін сказав американським чиновникам, що він готовий заморозити російські наступальні операції в Запорізькій та Херсонській областях в обмін на це, а також повернути невеликі, невизначені частини Харківської, Сумської та Дніпропетровської областей.
"Метою Кремля є політичний контроль над усією Україною, а не захоплення окремих українських територій, таких як Донецька область, що ще раз демонструє небажання Росії погоджуватися на будь-яку угоду, яка не передбачає повної капітуляції України", — зробили висновок в Інституті вивчення війни.
Нагадаємо, що вчора лідер Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном, під час якої політики обговорили, зокрема, досягнення миру в російсько-українській війні.