Фото: МЗС України

Кулеба пояснив, чому переговори із Росією зараз неможливі

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що найближчим часом переговори з Російською Федерацією неможливі. За його словами, диктатор Володимир Путін не є партнером, з яким можна серйозно домовлятися.

Про це Кулеба сказав у інтерв'ю японському телеканалу NHK. Він наголосив, доки Путін керує Росією, переговори про припинення вогню будуть неможливими.

"Я не думаю, що переговори з Росією розпочнуться найближчим часом. Навіть якщо він дає обіцянку, немає ніяких гарантій, що вона не буде порушена. Навіть якщо ви думаєте, що успішно домовилися, ви ризикуєте. Це не партнер, з яким можна вести переговори", — сказав Кулеба.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв, що Росія шукає можливості вийти з війни. Проте Україна не ведеться на це й не має наміру вести переговори з диктатором Володимиром Путіним. До того ж він наголошував, що Україна вже представила своє бачення миру у Формулі, яка складається із 10 чітких пунктів. Без виконання вимог Формули миру переговори із країною-агресоркою неможливі.

Водночас прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков повідомляв, що глава Кремля "готовий до будь-яких контактів, аби досягти необхідних для Росії цілей, щоб уникнути продовження війни проти України". За словами рупора Путіна, російський диктатор нібито і раніше "був відкритий для діалогу з Україною".

Крім цього, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що Кремль не проти переговорів. Мовляв, РФ давно була готова до такого діалогу. За його словами, "припинити війну можливо тільки шляхом переговорів із західними країнами".

Нагадаємо, президент Об'єднаних Арабських Еміратів Мухаммед бен Заїд хоче організувати Зеленського з диктатором Путіним. Ініціатива щодо організації зустрічі виникла на прохання Папи Римського Франциска в координації з деякими європейськими державами. Також про плани зустрічі проінформований і американський лідер Джо Байден.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 05.09.2023 09:41