Еммануель Макрон. Джерело: Офіс президента України

Макрон заявив про можливу "загибель" Європи на тлі війни в Україні

У четвер, 25 квітня, президент Франції Еммануель Макрон висловив занепокоєння щодо можливих ризиків, які накриють Європу в найближчі роки. За його словами, існує серйозна загроза ослаблення континенту, якщо Російська Федерація здобуде перемогу в Україні. 

Слова Макрона цитує BFM-TV. У своїй промові в Сорбонні Макрон заявив про "величезний ризик" побачити Європу "пригніченою" перед "світовими потрясіннями".

"Ризик ослаблення або навіть зниження в рейтингу величезний, тому що ми переживаємо безпрецедентний момент потрясінь у світі, прискорення великих перетворень", — сказав він.

Макрон також підкреслив, що усі повинні усвідомлювати той факт, що "наша Європа сьогодні смертна, вона може померти". Зіткнувшись із цим спостереженням, президент Франції говорив про вибір, який необхідно зробити "зараз", про "питання миру і війни на нашому континенті", про "цифровий перехід, штучний інтелект" або навіть про "довкілля і декарбонізацію".

Президент Франції також описав Європу, яка "перебуває у ситуації оточення", що зіткнулася з великими регіональними державами, і висловив думку, що цінності європейської "ліберальної демократії" "все частіше зазнають критики" і "ставляться під сумнів".

Він, зокрема, закликав до "кращого контролю" європейських кордонів та створення "європейської оборонної ініціативи", яка буде "авторитетною" перед "російськими ракетами", включаючи "можливо" європейський протиракетний щит.

"Потужна Європа, це просто, це Європа, яка викликає повагу і яка забезпечує свою безпеку, це Європа, яка передбачає наявність кордонів і яка їх захищає, це Європа, яка бачить ризики, на які вона наражається, і яка готується до них", — заявив він, закликаючи "відійти від форми стратегічної меншини".

Нагадаємо, 27 лютого президент Франції Еммануель Макрон заявив на зустрічі з журналістами за підсумками конференції на підтримку України, що Північноатлантичний альянс може відправити війська для допомоги Україні. Однак наразі відсутня єдина думка стосовно цього питання.

Також на думку президента Франції, російський диктатор Володимир Путін не зупиниться на окупації Донбасу і Криму. Кремль ще до цього часу не визначився зі своїми військовими цілями.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 25.04.2024 17:21