Фото ілюстративне. Джерело: Офіс президента України

"Має працювати не гірше, ніж меморандум з Ізраїлем": Україна хоче підписати зі США "взірцеву" безпекову угоду

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів робочу нараду щодо підготовки безпекової угоди зі Сполученими Штатами Америки. Вона врахує реальні можливості та найкращі елементи вже підписаних таких документів.

Про це повідомили на сайті Офісу президента України.

Там зазначили, що на нараді були присутні члени делегації, які беруть участь у переговорах щодо напрацювання та підготовки дво- й багатосторонніх міжнародних домовленостей між Україною та іншими державами про гарантії безпеки для нашої країни.

"Ця угода має бути взірцевою: враховувати реальні можливості США та найкращі елементи вже підписаних Україною безпекових угод", — наголосив Андрій Єрмак.

Учасники наради обговорили основні елементи майбутнього документа, сильні сторони вже укладених дев'яти двосторонніх безпекових угод і алгоритм дій відразу після того, як Конгрес США ухвалить рішення про військову допомогу Україні.

З американськими партнерами провели два раунди переговорів щодо безпекової угоди. Учасники наради узгодили дії з підготовки до чергового раунду, який дасть змогу просунутися щодо тексту проекту документа.

"Угода США з Україною має працювати не гірше, ніж американський меморандум з Ізраїлем, який підтвердив ефективність спільних дій союзників під час нещодавнього відбиття масованої атаки Ірану на Ізраїль", — зазначив керівник Офісу президента.

Інфографіка: Офіс президента України

Інфографіка: Офіс президента України

Нагадаємо, наприкінці лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що спочатку США мають ухвалити рішення щодо продовження фінансової допомоги Україні. Після цього відбудеться подальший прогрес стосовно підписання безпекової угоди.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 17.04.2024 10:29