Фото ілюстративне. Джерело: росЗМІ

Наступ рашистів на Часів Яр: аналітики ISW назвали проблеми, з якими зіткнуться окупанти

Російські війська навряд чи зможуть загрожувати Часовому Яру Донецької області оточенням чи окупацією найближчими місяцями. Однак вони намагаються просуватися в цьому напрямку.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

У листопаді 2023 року російські війська розпочали локалізовану наступальну операцію на Бахмутському напрямку з метою повернути територію, звільнену Україною під час контрнаступу влітку 2023 року, та захопити Часів Яр. Однак за останні чотири місяці російські війська досягли лише незначних тактичних успіхів на північний захід і захід від Бахмута.

Окремі російські джерела описують російську активність у районі Бахмута в останні місяці як умови для можливої наступальної операції з оточення та захоплення Часового Яру.

Доступні зображення, які аналітики ISW в даний час не публікуватимуть і описуватимуть більш детально, щоб зберегти оперативну безпеку ЗСУ, показують, що українські сили побудували значні зміцнення у формі кільця в районі Часового Яру, і російські війська, ймовірно, щосили намагатимуться прорвати їх.

Українські та російські джерела повідомили, що російські війська планували перекинути додаткові сили в район Бахмута з авдіївського напрямку в середині лютого, але можливість використати тактичні вразливі місця безпосередньо на захід від Авдіївки спонукала російські війська підтримувати темп наступальних дій у цьому районі.

На думку експертів ISW, це також могло суттєво завадити російському командуванню зосередити додаткові сили на бахмутському напрямку. Неясно, чи достатні сили окупантів у районі Бахмута для потенційного наступу на Часів Яр. При цьому російським військам, ймовірно, доведеться досягти помітних тактичних успіхів на південний схід і північний захід від Часового Яру, перш ніж розпочати спроби оточення населеного пункту.

Нагадаємо, 7 березня розвідка Великої Британії повідомила, що зараз метою російських окупантів є захоплення міста Часів Яр у Донецькій області. Проте навряд чи плани ворога здійсняться.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 25.03.2024 07:49