Північноатлантичний альянс запланував нову допомогу Україні. Йдеться про "додаткові мільярди", а також збільшення внесків у гарантії безпеки й інвестиції в оборону.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте після телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом. Відповідний допис очільник Північноатлантичного альянсу опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Х.
За словами Марка Рютте, США та НАТО стають сильнішими, і союзники з Північноатлантичного альянсу швидко рухаються до збільшення інвестицій в оборону.
"Оголошено про значні збільшення — й інші на черзі. Україні Альянс готує додаткові мільярди допомоги та внески в гарантії безпеки", — зазначив він.
При цьому генеральний секретар НАТО Марк Рютте акцентував, що він "чудово поспілкувався" з Дональдом Трампом
Як відомо, Північноатлантичний альянс допомагає Україні в боротьбі проти російської агресії. Ще в середині 2024 року в НАТО пообіцяли допомогу Україні на 40 мільярдів євро. Ці гроші мають надійти впродовж 2025 року.
Варто зазначити, що 13 лютого генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявляв, що Північноатлантичний альянс ніколи не обіцяв Україні вступ до НАТО за результатами домовленостей про мир із Росією.
Нагадаємо, що, перебуваючи в Мюнхені в п’ятницю, 14 лютого, президент України Володимир Зеленський провів низку важливих зустрічей і переговорів. Зокрема, актуальні питання вони обговорили з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.