У НАТО розробляють план координації транспортування поранених солдатів у разі війни з Росією. Головне завдання — швидко забезпечити високоякісну допомогу великій кількості військових.
Про це заявив голова командування логістики НАТО генерал-лейтенант Александр Солфранк у коментарі журналістам агенції Reuters.
Він зазначив, що майбутній ймовірний сценарій медичної евакуації відрізнятиметься від досвіду союзників з Альянсу в Афганістані й Іраку. За його словами, у конфлікті з Росією західні військові, найімовірніше, зіткнуться з набагато більшою зоною бойових дій, більшою кількістю поранених і принаймні тимчасовою відсутністю переваги в повітрі поблизу лінії фронту.
Військовий пояснив, що в разі виникнення конфлікту з Росією, поранених солдатів потрібно буде транспортувати на більшу відстань.
"Завдання полягатиме в тому, щоби швидко забезпечити високоякісну допомогу, у гіршому випадку, великій кількості поранених", — сказав Солфранк, не уточнивши, скільки поранених військових очікує НАТО.
Він додав, що російська протиповітряна оборона та літаки загрожуватимуть польотам медичної евакуації так, як це не могли зробити повстанці в Афганістані чи Іраку, що, ймовірно, створить потребу в госпітальних потягах, які можуть перевозити більше поранених за один раз, ніж літаки.
"Перевагу в повітрі варто досягнути насамперед. Для цього потрібен час, щоби досягнути успіху на всій довжині та глибині лінії фронту", — сказав генерал-лейтенант.
Окрім того, Солфранк зауважив, що ще однією перешкодою, яку необхідно подолати, є відмінності в медичному регулюванні між країнами.
"Військово-медичний шенген", подібний до політичної Шенгенської зони, яка дозволяє вільне пересування більшою частиною Євросоюзу, міг би стати розв'язанням цієї проблеми. Він потрібен для того, щоби забезпечити зону легкого доставлення чутливих медикаментів, таких як наркотики або сильні знеболювальні, які необхідні для лікування поранених", — сказав він.
Нагадаємо, що сьогодні президент Володимир Зеленський на полях Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку провів зустріч з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Основним питанням було посилення української протиповітряної оборони.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими