Грузинський парламент. Джерело: грузинські ЗМІ

Парламент Грузії подолав президентське вето на "закон про іноагентів": що далі

У вівторок, 28 травня, грузинський парламент прогнозовано подолав вето президентки Саломе Зурабішвілі на закон "Про прозорість іноземного впливу". Критики документа називають його "законом про іноагентів".

Про це повідомило "Эхо Кавказа". За рішення проігнорувати мотивовані зауваження Зурабішвілі проголосували 66 грузинських депутатів. За подолання вето президентки Грузії проголосували 84 депутати, проти — чотири.

Згідно з Конституцією Грузії, тепер закон протягом трьох днів передається президенту Грузії. Зурабішвілі протягом п'яти днів може підписати й опублікувати його.

Якщо вона відмовиться від підписання, закон у п'ятиденний термін підпише й опублікує очільник парламенту — Шалва Папуашвілі. Це означає, що "закон про іноагентів" у Грузії набуде чинності на початку червня.

Як відомо, парламент Грузії ухвалив "закон про іноагентів" у третьому читанні 14 травня, після чого президентка наклала на нього вето. Через цей закон понад півтора місяця в Тбілісі щодня відбуваються акції протесту, а західні держави закликали Тбілісі відкласти його.

Нагадаємо, що у Сполучених Штатах Америки попередили Грузію про те, що через "закон про іноагентів" вона має ризик втратити зв'язки з країнами Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 28.05.2024 18:40