1 193 день війни
Особовий склад
987 330
Танки
10 867
Артилерія
28 475
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 173
Крилаті ракети
3 256
Гелікоптери
336
БпЛА
38 215
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Президентка Грузії наклала вето на скандальний закон про іноагентів
Саломе Зурабішвілі. Джерело: Офіс президента України

Президентка Грузії наклала вето на скандальний "закон про іноагентів"

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заветувала скандальний "закон про іноагентів". Цей документ спричинив масові протести та жорстку критику з боку країн Заходу.

Про це повідомило видання SOVA. Зурабішвілі заявила, що в суботу наклала вето на "російський закон", як називають "законом про іноагентів" за його подібність до російського законодавства.

"Цей закон за своєю суттю, за своїм духом є російським законом, який суперечить нашій конституції й усім європейським стандартам і є перешкодою на європейському шляху. Вето юридично правильне і сьогодні буде передано до парламенту. Закон не підлягає жодній зміні, жодному вдосконаленню. Цей закон варто відкликати", — зазначила президентка.

Однак у партії влади "Грузинська мрія" є вдосталь голосів у парламенті, щоби подолати вето. Якщо і після цього президентка не підпише закон, його підписує і публікує голова парламенту. Терміни, протягом яких парламент має подолати вето президента, у конституції не вказані. Ймовірно, "Грузинська мрія" може остаточно затвердити закон у середині червня.

Тим часом в уряді заявили, що можуть врахувати "змістовні рекомендації" від західних партнерів у рамках механізму вето.

Масові протести в Грузії проти закону, який, за словами очільників Європейського Союзу, не відповідає цінностям ЄС і віддаляє країну від вступу в об’єднання, тривають понад місяць.

Нагадаємо, що у Сполучених Штатах Америки попередили Грузію про те, що через закон про "іноагентів" вона має ризик втратити зв'язки з країнами Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама