Підтримати проект
Перша жертва на кордоні Туреччини та Греції
Світ, 04.03.2020 19:29

Як мінімум один мігрант був убитий в зіткненнях на греко-турецькому кордоні. Про це повідомляє на офіційному сайті в Twitter влада Турції.

Грецька сторона була змушена застосувати сльозогінний газ і світло шумові гранати, щоб запобігти спробі мігрантів перетнути кордон з Туреччиною.

Регулярні сутички з поліцією тривають уздовж сухопутного прикордонної зони з тих пір, як Туреччина відкрила для мігрантів свої двері в Євросоюз.

Іоанніс Карагіоргас, Euro News:

«З 8.00 ранку в середу група мігрантів на греко-турецькому кордоні в Кастаньесе почала кидати в бік Греції та знаходиться там поліцію каміння, також з їх боку був задіяний сльозогінний газ. Варта правопорядку негайно відреагували, застосувавши також хімічні речовини і все той же сльозогінний газ , щоб зупинити спроби мігрантів потрапити до Греції. Напруженість все ще зберігається. Багато сил грецької поліції і армії стягнуті до кордону, де в останні дні відбуваються зіткнення, які вони намагаються зупинити. Схоже, що візит європейських лідерів на місце подій став приводом для «24-годинного перемир'я» в Кастаньесе».

В останні дні на турецько-грецькому кордоні скупчилося кілька тисяч мігрантів і біженців, всі вони намагаються за всяку ціну потрапити в Європу.

Уряд назвав ситуацію, що склалася прямою загрозою національній безпеці Греції і ввело надзвичайні заходи, здійснюючи швидку депортацію і заморозивши на місяць розгляд заявок на надання притулку.

Світ, 04.03.2020 19:29