
У понеділок, 24 листопада, вільнюський суд призначив громадянину України Данилу Бардадиму три роки та чотири місяці позбавлення волі за підпал магазину Ikea у столиці. Він зробив це на замовлення спецслужб Росії.
Про це повідомив литовський мовник LRT. Журналісти зазначили, що українця засудили за підготовку до вчинення терористичних актів і підпал, а також за незаконне зберігання вибухових речовин, отримання спеціальних навичок, в'їзд до Литви та подорож до Латвії з наміром вчинити терористичні акти.
Прокурор у справі просив чотири роки позбавлення волі. Та термін зменшили через розгляд справи за скороченою процедурою та швидкий розгляд доказів. Також Данилу Бардадиму було 17 років на момент вчинення злочину.
Адвокатка українця повідомила, що вирішуватиме, чи подавати апеляцію на рішення суду лише після повного ознайомлення Данила Бардадима з вироком.
Медійники розповіли, що подія сталася 8 травня 2024 року — тоді в магазині Ikea у Вільнюсі встановили вибуховий пристрій із таймером. Це спричинило вибух і пожежу вночі.
Однак пожежа тоді не набула значного поширення. Її вчасно виявили, тому ніхто не постраждав унаслідок теракту.
Виконавцями злочину виявилися двоє молодих чоловіків, серед них тоді ще 17-річний Данило Бардадим. Другий підозрюваний зміг виїхати до Польщі, де теж вчинив акт підпалу торгівельного центру.
У прокуратурі Литви заявили, що обидва виконавці отримували вказівки від російських спецслужб. Їм обіцяли 10 тисяч євро за підпал торгівельних центрів у Литві та Латвії.
Нагадаємо, що на початку листопада антиукраїнського активіста та відеострімера Петра Н. на псевдо "Назар" затримали в Польщі. Він займався антиукраїнськими провокаціями в різних містах країни.