Фото: НКЕК

Рада ухвалила закон про єдину роумінгову зону з ЄС: які її переваги

У середу, 22 травня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про єдину роумінгову зону з Європейським Союзом. 

Про це повідомив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко.

"У другому читанні ухвалено законопроект №10265 про єдину роумінгову зону з ЄС. Тепер українці, які подорожують країнами Євросоюзу, будуть користуватися національними тарифами мобільного зв’язку та не будуть сплачувати додаткові кошти за послуги роумінгу", — написав він у Telegram.

Які переваги роумінгу у ЄС?

Згідно з документом, українці зможуть не сплачувати додаткові збори за зв’язок під час подорожей до чотирьох місяців Європою, а європейські мандрівники — в Україні. 

Варто зазначити, що правила безкоштовного роумінгу діють у країнах Європейського Союзу з 2017 року. Під час подорожей за межами ЄС тарифи за користування мобільним зв'язком не змінюються. Поширюється правило безкоштовного роумінгу й на будь-які вхідні дзвінки або текстові повідомлення, які людина отримує за кордоном. Користувачу не потрібно оплачувати додатково дзвінки або текстові повідомлення в роумінгу, навіть якщо людина, яка телефонує, користується послугами іншого оператора.

Нагадаємо, 18 квітня минулого року Рада Європейського Союзу схвалила пропозицію двостороннього рішення "Україна-ЄС" щодо мобільного роумінгу. А 17 листопада у Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 22.05.2024 14:12