Фото: Pexels

Релігійне свято 29 січня: кого сьогодні вшановують християни за новим церковним календарем

У понеділок, 29 січня, за новим церковним календарем християни вшановують пам’ять священномученика Ігнатія Богоносця. Він був учнем Івана Богослова.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо Ігнатія Богоносця

Святий народився у Сирії. Про його життя відомо небагато. Ігнатій був учнем Івана Богослова, згодом став єпископом Антіохії. Як і всі перші християни, він зазнав гонінь. За правління імператора Траяна його ув'язнили та і привезли судити до Риму. Імператор наказав кинути Ігнатія на поталу звірам.

Святий Іван Богослав. Джерело: nta.ua

Святий Іван Богослав. Джерело: nta.ua

Люди позбирали кості святого Ігнатія та поховали у Римі. Згодом їх відіслали до Антіохії. У 450 році святі мощі, які прославились численними дивами, перенесли до нової церкви. А у середині VII століття — до Риму в церкву святого Папи Климента.

Чи обов'язково дотримуватися новоюліанського календаря

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше ми публікували усі головні церковні свята, які припадають на лютий 2024 рокуТак, в останній зимовий місяць українці будуть святкувати велике церковне свято — Стрітення Господнє.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Lifestyle, 29.01.2024 05:30