Фото: Pexels

Релігійне свято 6 лютого: кого сьогодні вшановують християни за новим церковним календарем

У вівторок, 6 лютого, за новим церковним календарем християни вшановують пам'ять преподобного Вукола. Він був учнем апостола Іоанна Богослова та першого єпископа, який служив у Малій Азії.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо про преподобного Вукола

Перші згадки про його життя були написані через кілька століть після його смерті та, імовірно, містять легендарні розширення. З дитинства він відрізнявся цнотливістю і незлобливістю. Іоанн Богослов був його духовним наставником. Він високо цінував просвітницькі здатності Вукола, за що поставив його єпископом у місті Смирні, яке розташоване в Малій Азії.

Згодом преподобний був ув’язнений та зазнавав тортур під час переслідування християн римським імператором Діоклетіаном. Його звільнили під час правління Костянтина Великого. Він брав участь у першому Нікеїському соборі, де Вукол, за переказами, вдарив по обличчю єретика Арія.

Преподобний Вукол

Преподобний Вукол. Джерело: ukr.media

Божий угодник Вукол помер близько 100 року. На місці, де його поховали, виріс мирт, здатний зцілювати хвороби людей.

Що не можна робити у цей день

  • У цей день не можна носити важкі речі та займатися екстремальним спортом.
  • Забороняється цікавитися у вагітної жінки, яка стать буде у майбутньої дитини.
  • Не можна брати в руки осколки від розбитого дзеркала.
  • 6 лютого намагалися не кричати та не розмовляти надто голосно.
  • У цей день не можна нічого давати з дому.

Варто зазначити, що митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше ми публікували усі головні церковні свята, які припадають на лютий 2024 року. Так, в останній зимовий місяць українці будуть святкувати церковне свято — мучеників Памфіла та Порфирія.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Lifestyle, 06.02.2024 07:20