Фото: Telegram-канал Дениса Шмигаля

Шмигаль про ситуацію в українській енергосистемі: "Імпорт не може повністю перекрити дефіцит"

Після російських атак енергосистема України зіткнулася зі значними труднощами. Зокрема, імпорт електроенергії з Європи не здатен повністю перекрити дефіцит.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 травня.

"Ситуація в енергетиці важка. Через значний дефіцит продовжуємо рекордні обсяги імпорту електроенергії з Європи. Але імпорт не дозволяє перекрити втрати від російського терору", — поінформував він.

За його словами, через дефіцит, який виник в енергосистемі, "Укренерго" змушене вдаватися до погодинних відключень світла для підприємств і громадян.

"Зараз надзвичайно важлива свідома позиція кожного споживача. Вдячний всім, хто заощаджує електроенергію, аби світло перемогло темряву. Також принципово, щоб графіки вимкнень споживачів були раціональними, справедливими та рівномірними", — наголосив прем'єр.

Шмигаль додав, що Міненерго та "Укренерго" надано доручення розробити проект відповідної урядової постанови щодо справедливих графіків вимкнень споживачів.

"Цей документ також має містити перелік критично важливих для держави об’єктів, що потребують пріоритетного електропостачання, та черговість розподілу граничної потужності між іншими споживачами, які не входять до переліку критично важливих", — підсумував очільник українського уряду.

Нагадаємо, раніше очільник Державної інспекції енергетичного нагляду України Руслан Слободян заявляв, що для відновлення української енергетичної системи, яка була значною мірою пошкоджена внаслідок масованих ракетних і дронових атак окупантів, потрібно залучити допомогу від міжнародних донорів і переглянути тарифи на електроенергію для населення.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 21.05.2024 18:19