Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН після хвилі російських атак, що призвели до жертв серед цивільного населення. Київ очікує, що партнери підтримають вимогу припинити вогонь для подальшого мирного процесу.
Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у соцмережі Х.
"Сьогодні ввечері Рада Безпеки ООН збереться на важливе засідання за ініціативою України", — наголосив дипломат.
За словами Сибіги, після нещодавніх атак Москви, які призвели до жертв серед цивільних, Київ очікує від союзників рішучих заяв, що підтвердять широкий міжнародний консенсус щодо необхідності змусити РФ погодитися на повне припинення вогню як основу для значущого мирного процесу.
"Україна підтвердить свою повну відданість просуванню мирних зусиль разом із США та європейськими партнерами", — сказав міністр.
Дипломат також наголосив, що Україна планує наголосити, що доки Москва гальмує мирні ініціативи та здійснює жорстокі атаки на Україну та народ, тиск на державу-агресора має посилюватися.
Нагадаємо, 29 квітня Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй провела важливе засідання, скликане головуванням Франції, щодо російської агресії проти України та її не припинюваного терору проти цивільних людей.