Тегеран звинуватив Київ в атаці на іранське судно в Каспійському морі
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Тегеран звинуватив Київ в атаці на іранське судно в Каспійському морі

У суботу, 25 липня, Міністерство закордонних справ Ірану звинуватило Україну в атаці на їхнє торговельне судно у Каспійському морі.

У своєму дописі у Telegram пресслужба відомства запевнила, що після атаки судно вибухнуло. До того ж загинув один моряк, а ще двоє — поранені.

"Міністерство закордонних справ Ісламської Республіки Іран рішуче засуджує напад українського режиму на іранське торгове судно в Каспійському морі вранці суботи, 25 серпня, в результаті якого судно вибухнуло, один моряк загинув, а інший отримав поранення. Ці дії є порушенням статті 2, пункту 4 Статуту Організації Об'єднаних Націй та актом агресії, який може ще більше розпалити та поширити полум'я війни. Напад українського режиму на іранське торгове судно в Каспійському морі, що було чітко визнано головою цього режиму, є ознакою продовження ірраціонального та ворожого підходу українського режиму до Ісламської Республіки Іран", — йдеться у заяві іранського МЗС.

Тегеран запевняє, що буцімто ніколи не втручався у війну між Росією та Україною. Відтак, Іран закликав Радбез ООН та Європейський Союз відреагувати на атаку й "зайняти відповідальну позицію щодо цих небезпечних дій".

"Ісламська Республіка Іран без вагань захищатиме свої національні інтереси та безпеку відповідно до основоположних принципів та норм міжнародного права, особливо принципу самооборони. Очевидно, що наслідки авантюризму глави українського режиму будуть відповідальністю цього режиму та його прихильників і підбурювачів", — додали у МЗС Ірану.

Варто зауважити, що 25 липня президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна має хороші результати далекобійних ударів в акваторії Каспійського моря. Зокрема, за його словами, ЗСУ вдалося уразити судна, які залучали до транспортування військових вантажів з Іраном, а також військовий корабель.

Нагадаємо, Зеленський також заявляв, що країна агресорка Росія передає Ірану супутникові знімки американських військових об'єктів та країн Затоки. За словами гаранта, тільки за 19 й 20 липня в зону інтересу російських супутників потрапили чотири авіабази: дві в Бахрейні та по одній у Йорданії і Кувейті.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама