Володимир Зеленський. Джерело: president.gov.ua

Ще три країни світу підтвердили участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії

У середу, 15 травня, президент України Володимир Зеленський провів телефонні розмови з президентами Грузії та Малаві Саломе Зурабішвілі та Лазарусом Чакверою та прем’єр-міністром Ліхтенштейну Даніелем Рішем. Український лідер подякував їм за підтвердження участі в Глобальному саміті миру.

Про це повідомив Офіс президента України.

"Лише справедливий мир в Україні дасть безпеку та стабільність нашому спільному регіону", — наголосив Володимир Зеленський під час розмови з президенткою Грузії.

Очільник української держави подякував Ліхтенштейну, який зараз головує в Комітеті міністрів Ради Європи, за підтримку створення Реєстру збитків, спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України, а також усіх санкційних пакетів Європейського Союзу.

"Маємо продовжити цю роботу та спільно знайти рішення, як використати заморожені російські активи в інтересах України", — зазначив український президент.

Лідери України та Малаві обговорили двосторонні відносини та доручили командам підготувати пропозиції для розширення співпраці.

"У нас є перспективні напрями: цифровізація та ІТ, освіта, продовольство. Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки для Малаві й інших країн Африки", — сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, декілька днів тому канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що в запланованому на наступний місяць саміті щодо України є велика перспектива та можливість змінити ситуацію. Зустріч політичних лідерів світу стане великим кроком уперед задля досягнення миру у світі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 15.05.2024 22:13