Фото ілюстративне. Джерело: vecteezy

У Польщі розповіли, чи готові відмовитися від злотого та перейти на євро

Через 20 років після вступу до Європейського Союзу Польща все ще не готова перейти на євро. І політики, й переважна більшість громадян країни віддають перевагу злотому.

Про це заявив міністр фінансів Польщі Анджей Доманський в інтерв’ю TVN24. Він зазначив, що приєднання Польщі до єврозони, валютного союзу 20 членів Європейського Союзу, на цей момент не є виправданим.

Він вважає, що наявність власної валюти — злотого — допомогла Польщі уникнути рецесії під час світової фінансової кризи та пережити інші потрясіння.

"Коли у світовій економіці все йде не так, злотий втрачає вартість, завдяки чому польський експорт розпочинає швидко зростати. Завдяки цьому, серед іншого, ми уникнули рецесії під час великої фінансової кризи, тому злотий відіграє дуже важливу роль у польській економіці, і на цей момент немає дискусій про прийняття євро. Я взагалі прихильник злотого", — сказав міністр.

Як відомо, в середу Польща та дев'ять інших країн відзначатимуть 20-річчя вступу до ЄС 1 травня 2004 року. За умовами членства Польща зобов'язалася замінити злотий на єдину європейську валюту. Однак надалі фактично не виконала такої обіцянки.

За останніми опитуваннями соціологічних служб, переважна більшість поляків не хочуть, щоб їхня країна приєдналася до єврозони та залишаються відданими національній валюті злотому.

Нагадаємо, що в міністерстві закордонних справ Польщі розкритикували президента Анджея Дуду. Раніше він заявляв про готовність розмістити на території країни ядерну зброю в межах програми НАТО Nuclear Sharing.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 02.05.2024 04:24