Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

У Росії визнали перевагу ЗСУ на полі бою у використанні безпілотників, — ISW

Росія занепокоєна суттєвою перевагою Збройних сил України у використанні на фронті безпілотників. Як приклад — нещодавній провальний штурм російської колони бронетехніки в Донецькій області, що доводить нездатність російських загарбників протистояти ударам українських дронів.

Такий висновок зробили в американському Інституті вивчення війни (Institute for the Study of War).

Низка російських військових блогерів зосередили увагу на нещодавній невдалій атаці росіян біля села Новомихайлівка Донецької області. Розбіжності в їх оцінках свідчать про масштабні проблеми зі здатністю російських військових адаптуватися на полі бою в Україні.

Ймовірно, мається на увазі відбиття штурму ротою ударних безпілотних авіаційних комплексів 72 ОМБр та інших підрозділів ворожої колони з 11 одиниць бронетехніки.

Зокрема, 3 лютого один із російських військових блогерів заявив, що "справжні патріоти" відреагували на кадри невдалого штурму від 30 січня з критикою та розчаруванням. Він розкритикував "зрадників і запроданців", в тому числі експертів, які часто виступають на телешоу кремлівського пропагандиста Володимира Соловйова. Ці експерти відреагували на кадри поразки неправдивими заявами про те, що російські війська мають належну кількість систем радіоелектронної боротьби та радіостанцій, щоб відбивати українські безпілотники з функцією спостереження з висоти пташиного польоту.

"Посилаючись на особисті розмови з російськими військовими на передовій, блогер стверджував, що такі заяви пропагандистів не відповідають дійсності та що російські фронтові командири вважають подаровані радіостанції ціннішими, ніж надані державою танки та бойові машини піхоти, через дефіцит радіообладнання", — йдеться у звіті.

Декілька військових блогерів нарікали на те, що російське військове командування навряд чи занепокоїть використанням українських безпілотників і попередження експертів про смертельну небезпеку для окупаційних військ. Блогери попередили, що багато російських військових загине через перевагу українських безпілотників на фронті, назвавши це питання "однією з найбільших проблем Росії зараз".

"Готовність російських військових блогерів постійно фокусуватися на цій конкретній події привертає увагу, адже стурбованість блогерів нездатністю російських військ адаптуватися, очевидно, більша, ніж їхня стурбованість власною безпекою, з огляду на арешти декількох критично налаштованих представників інформаційного простору та блогерів 2023 року", — зазначили аналітики.

Депутат Московської Думи Андрій Медведєв похвалив коментар російського диктатора Володимира Путіна про те, що безпілотники є "ахіллесовою п'ятою" російських військ. За його словами, коментар Путіна свідчить про його обізнаність щодо ситуації на фронті та про те, що він розуміє сучасну війну.

Медведєв стверджував, що визнання Путіним переваги українських безпілотників доводить, що він не боїться обговорювати "проблеми" та "помилки" Росії та не вірить, що конструктивна критика російських операцій в Україні є неправильною і завадить російській перемозі України.

Декілька російських військових блогерів скористалися дискусією навколо відеозапису невдалого російського штурму Новомихайлівки, щоби довести, що російські джерела не повинні піддавати цензурі конструктивну критику російських військових. Заява Путіна виглядає такою, що підтримує аргументи блогерів проти самоцензури.

"Путін і раніше сигналізував про свою чутливість до занепокоєння російських блогерів щодо російських операцій в Україні. Зокрема, під час своєї "Прямої лінії" 14 грудня він прокоментував тактичну та оперативну ситуацію в Кринках на східному березі Херсонської області — ділянці фронту, до якої раніше прикута увага російських блогерів. Слова Путіна дозволяють припустити, що серед російського військового та політичного керівництва може існувати занепокоєння щодо здатності російських військових адаптуватися та відновлювати маневр на полі бою", — підсумували в Інституті вивчення війни.

Нагадаємо, раніше речник об'єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун заявляв, що російські загарбники наразі найбільш активні на Мар’їнському та Авдіївському напрямках. Ворог намагається взяти під контроль село Новомихайлівка Донецької області.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 04.02.2024 07:38