Джейк Салліван. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

У США визнали свою провину, через яку Україна втратила Авдіївку

Через неспроможність Конгресу США схвалити додаткове фінансування для України російські окупанти змогли захопити частину територій на сході. Зокрема, йдеться про Авдіївку.

Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу в Білому домі. Він визнав, що на процес схвалення додаткового фінансування для союзників США, зокрема, для України, пішло "надто багато" часу.

"Наслідки затримки відчули в Україні. За останні пів року Україна була змушена економити боєприпаси, і це призвело до втрати частини території на сході, зокрема, Авдіївки", — додав радник Байдена.

Він зазначив, що сьогоднішній пакет військової допомоги США на 1 мільярд доларів "є чудовою новиною для України", але українські Збройні сили України все ще перебувають під жорстким тиском на полі бою.

"І цілком можливо, що в прийдешні роки Росія може здобути додаткові тактичні досягнення", — вказав Салліван.

Він згадав, серед іншого, спроби наступу російських сил ціною значних втрат на Часів Яр і населені пункти на захід від Авдіївки.

"Факт полягає в тому, що в нас піде певний час, аби вийти з тієї ями, яку утворила піврічна затримка до схвалення Конгресом додаткового фінансування", — підсумував представник Білого дому.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив на спеціальному брифінгу 24 квітня, що першу партію військової допомоги Україні в межах щойно підписаного закону про додаткове фінансування відправлять "вже у найближчі години".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 25.04.2024 01:17