1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Угорщина та Хорватія посварилися через припинення Україною транзиту нафти російського Лукойлу
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Угорщина та Хорватія посварилися через припинення Україною транзиту нафти російського "Лукойлу"

Після припинення транзиту нафти російського "Лукойлу" в Європі запропонували Угорщині отримувати її через Хорватію. Однак угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто назвав цю країну "ненадійною". Така заява обурила Загреб.

Про це повідомило видання Euractiv. Журналісти зазначили, що Європейська комісія запропонувала Угорщині та Словаччині використати вільні потужності адріатичного трубопроводу JANAF у Хорватії для постачання нафти до обидвох країн походженням не з Росії.

Та міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто відкинув цю пропозицію, заявивши, що "Хорватія просто не є надійною країною для транзиту".

"Це політично глибоко образлива заява, яку ми не очікували почути від представника країни, на недоброзичливі кроки якої ми вже давно реагуємо вкрай стримано та помірковано", — заявив міністр закордонних справ Хорватії Гордан Грліч Радман.

Словаччина, чий угорський нафтопереробний завод Slovnaft вже отримує частину нафти через JANAF, заявила в п'ятницю, що отримала лист від хорватського уряду з пропозицією забезпечити постачання.

"Але за якою ціною? В якому обсязі? Цього ніхто не знає", — зазначив міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар.

Словаччина, як і Угорщина, хоче, щоб Єврокомісія змусила Україну повністю відновити потоки нафти з Росії, але, за словами Бланара, вона також шукатиме інше рішення, якщо Єврокомісія не діятиме.

Попри тривалі переговори щодо тарифів на транзит, хорватській JANAF і угорській MOL вдалося підписати річний контракт у травні 2023 року на транспортування та зберігання 2,9 мільйона тонн нафти Адріатичним трубопроводом до угорських і словацьких нафтопереробних заводів MOL.

У п'ятницю Угорщина також поскаржилася на те, що Хорватія не інвестувала в нарощування потужностей і ніколи не підтверджувала цифру, яку вона назвала для максимальної транзитної потужності свого трубопроводу.

У своїй заяві компанія JANAF відкинула ці звинувачення, заявивши, що вона постійно інвестує в свою транспортно-зберігальну систему. Компанія заявила, що разом з MOL протестувала свої транспортні потужності на ділянці в напрямку Угорщини та довела, що може транспортувати 1,2 мільйона тонн сирої нафти щомісяця.

"Абсолютно не відповідає дійсності інформація про те, що JANAF підвищував свої тарифи протягом останніх трьох років", — відкинули також у компанії звинувачення Угорщини.

Нагадаємо, 1 серпня стало відомо, що Єврокомісія не побачила впливу рішення України припинити транзит нафти російського "Лукойлу" на загальні обсяги постачання. Однак там продовжують з’ясовувати ситуацію з надходженням нафти до Угорщини та Словаччини.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама